Stranieri

VIDEO Șumudică are Turcia la picioare! Românul a câștigat lejer în ultimul meci din campionat

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 09 septembrie 2017

Kayserispor, echipa antrenată de Marius Șumudică, a câștigat meciul din deplasarea de la Sivasspor, scor 2-0.

Pentru trupa antrenată de fostul tehnician al Astrei au marcat Bulut, în minutul 38, și Stoiljkovici, cu 7 minute înainte de finalul partidei.

Vezi VIDEO cu golurile partidei!

Șumudică are doar o înfrângere în primele 4 meciuri din campionatul Turciei, 1-4 cu Galatasaray. În rest, a obținut două victorii și un rezultat de egalitate cu care se clasează pe locul 4 în campionat.

Dintre românii de la Kayseri numai Silviu Lung jr. a jucat în poartă. Săpunaru a fost rezervă neutilizată. Și brazilianul Boldrin a început ca titular și a fost înlocuit în minutul 65.