Liga 4

FOTO + VIDEO În fața a 5.000 de suporteri, Rapid a câștigat derby-ul cu Dinamo din Liga a 4-a, 2-0

+17 Foto

Articol de Alin Grigore  —  sâmbătă, 16 septembrie 2017

Academia Rapid a învins-o cu 2-0 pe CS FC Dinamo București, în derby-ul etapei a treia din Liga 4 București.

Cele două goluri ale vișiniilor au fost reușite de Goge, în minutul 59, și de Bădiță, în minutul 77. Rapid a ratat și un penalty, în minutul 7.

Partida a avut loc în Giulești, la meci asistând peste 5.000 de susținători ai Rapidului. În multe momente din meci, aceștia au creat o atmosferă deosebită, la fel cum se întâmpla când echipa evolua în prima ligă.

Academia Rapid - CS FC Dinamo București 2-0
Au marcat: Goge '59, A. Bădiță '77  / VIDEO

Echipa de start a a Academiei Rapid: Ignat - Dumitru, Iacob, F. Matei, Stancu - Burcea, Mitea - Duriță, Burlacu, Goge - D. Niculae
Antrenor: Constantin Schumacher

Echipa de start a lui Dinamo: Mina - Ciobanu, Gheorghiță, Vlad, Arsene - Lungu, Bar - Papugiu, Ivan, Magherescu - Panait
Antrenor: Ionel Augustin

Grație victoriei, Academia Rapid a urcat pe locul doi, cu nouă puncte, la egalitate cu Steaua. Roș-albaștrii au însă un golavearaj mai bun.

Dinamo rămâne pe locul nouă, cu trei puncte. În următoarea etapă giuleştenii întâlnesc Victoria Bucureşti, iar dinamoviştii dau peste Comprest GIM.