VIDEO Cavani face pe șeful în fața lui Neymar! Două noi episoade tensionate între cei doi » Dani Alves s-a implicat și el

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 18 septembrie 2017

PSG s-a impus în meciul cu Lyon, 2-0, grație autogolurilor lui Marcelo și Morel, și are 18 puncte după 6 etape, fiind lider autoritar. Vezi rezumatul meciului

Totuși, în ciuda rezultatelor excelente, nu totul este în regulă la formația din Paris. Neymar și Cavani continuă să aibă o relație tensionată. În timpul meciului, cele două vedete s-au certat de două ori pentru minge, așa cum au făcut-o și în precedentele partide, iar Dani Alves s-a implicat și el.

În prima repriză, după un fault asupra lui Neymar, Dani Alves a luat mingea, a ascuns-o de Cavani, care dorea să execute lovitura liberă, și i-a dat-o lui Neymar, care a bătut până la urmă. Vezi aici video cu faza

În minutul 78, Cavani a pus stăpânire pe minge, dorind să execute el penalty-ul obținut de Mbappe. Atacantul uruguayan a avut câștig de cauză de această dată, dar a ratat. Vezi aici video cu faza

Unai Emery, antrenorul lui PSG, a declarat că Neymar și Cavani trebuie să își rezolve singuri problemele.

"Le-am spus să rezolve totul între ei. Cred că ambii sunt capabili să facă asta. Vom face ca amândoi să își rezolve problema. Dacă nu se întâmplă, decid eu. Nu vreau să se transforme într-o problemă mai mare", a declarat Emery după meci.