VIDEO Dramatism în FC Voluntari - ACS Poli Timișoara 1-0: golul victoriei a venit în prelungiri

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 19 septembrie 2017

Fără înfrângere în ultimele 5 meciuri, Poli Timișoara venea cu un moral foarte ridicat la Ploiești, pentru meciul cu Voluntari. Nu i-a ieșit și a cedat în prelungiri, scor 0-1.

Elevii lui Ionuț Popa au controlat într-o mare măsură partida, au avut câteva ocazii mari și pe final de joc au evoluat chiar în superioritate, după ce Achim a fost eliminat în minutul 86, după al doilea "galben".

Alexandru Tudorie, aflat într-o formă bună, a reușit să înscrie în minutul 90+2, după o bâlbâială în defensiva oaspete, și a adus cele 3 puncte formației lui Claudiu Niculescu.

Acest succes o aduce pe FC Voluntari pe locul 8, cu 14 puncte, în timp ce Poli Timișoara este pe 6, cu 17 puncte, însă ar putea coborî în cazul în care Dinamo va obține cel puțin un punct.

***

FINAL VOLUNTARI - TIMIȘOARA 1-0 (Tudorie 90+2)

VEZI LIVETEXT PARTIDA! / VIDEO AICI

*Înaintea meciului s-a ținut un moment de reculegere pentru cele 8 victime ale furtunii violente din județul Timiș