VIDEO Spectacol la Brașov în Sepsi - CS U Craiova, 2-3! Meci peste nivelul Ligii 1

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 19 septembrie 2017

CS U Craiova a câștigat un meci extrem de important pe terenul celor de la Sepsi Sfântu Gheorghe, scor 3-2. Partida a fost una foarte dificilă pentru oaspeți, care au condus de fiecare dată cu 1-0 și 2-1, dar s-au văzut egalați. Echipa lui Mangia a câștigat până la urmă grație reușitei lui Bancu din minutul 80.

Burlacu a deschis scorul pentru Craiova în minutul 19, când a fost deschis excelent de Mitriță, unul dintre cei mai buni oameni ai partidei, și a tras cu sânge rece la colțul lung. Hadnagy a egalat în minutul 60, din ofsaid, apoi Gustavo a readus-o pe Craiova în avantaj în minutul 68.

Doar două minute a durat avantajul oltenilor: Astafei a surprins defensiva oaspete și a egalat. Bancu a adus victoria lui CS U, care urcă pe locul 2, cu 22 de puncte. Sepsi rămâne pe 11, cu 10 puncte.

***

FINAL SEPSI - CS U CRAIOVA 2-3 (Hadnagy 60, Astafei 70 / Burlacu 19, Gustavo 68, Bancu 80)

VEZI LIVETEXT PARTIDA / VEZI VIDEO

Va fi a doua întâlnire directă dintre cele două. În precedenta, care a avut loc în șaisprezecimile de finală ale Cupei României de anul trecut, CS U Craiova s-a impus cu 1-0, grație unui gol marcat în minutul 100 de Andrei Ivan.

Sepsi - CS U Craiova începe de la ora 21:00, în direct la TV Digi Sport, Telekom Sport, Look și liveTEXT pe GSP.RO.

Echipele de start:

Sepsi OSK: Fejer - Burlacu, Ursu, Oros, Dumbravă - Ghinga, Petrovikj - Papsys, Huiban, Patrick Petre - Hadnagy

Antrenor: Valentin Suciu.

CS U Craiova: Mitrovici - Spahija, Kelici, T. Ferreira - Martic, Screciu, Mateiu, Bancu - Gustavo, An. Burlacu, Mitriță

Antrenor: Devis Mangia.