VIDEO Viitorul a făcut scor cu Juventus și se apropie de zona de play-off

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Thursday, 21 September 2017

FC Viitorul s-a descătușat pe teren propriu cu modesta Juventus București, scor 3-0, formație care n-a câștigat niciodată în acest sezon de Liga 1.

Echipa condusă de Marin Barbu s-a văzut condusă încă din primul sfert de oră. Cristi Ganea a profitat de o gafă în defensiva oaspeților și a înscris în minutul 12.

Disputa s-a mai echilibrat, însă tot Viitorul a fost echipa mai periculoasă. S-a făcut 2-0 în minutul 73, când Eric a înscris cu capul din fața porții.

Intrat pe teren în minutul 77, tânărul Mățan a înscris și el din centrul careului, cu un șut pe jos, la colțul lung. Viitorul urcă pe locul 8, cu 14 puncte, în timp ce Juventus rămâne ultima, având doar 3 puncte.

FINAL VIITORUL - JUVENTUS 3-0 (Cr. Ganea 12, Eric 73, Mățan 78)