Stranieri

Parcurs fără greșeală pentru Reghecampf în Emiratele Arabe! Victorie dramatică în a doua etapă

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 22 septembrie 2017

Al Wahda, echipă antrenată de Laurențiu Reghecampf, a câștigat dramatic meciul cu Al Nasr din a doua etapă a campionatului Emiratelor Arabe Unite.

2-1 este scorul cu care s-a impus formația fostului tehnician al FCSB-ului. Mohamed Al Shehhi a deschis scorul în minutul 10, dar Cirino a egalat pentru Al Nasr cu 7 minute înainte de final.

Murad Batna a adus victoria pentru Al Wahda în prelungirile partidei. În prima etapă, echipa lui Reghecampf a câștigat cu 5-0, împotriva celor de la Dibba Al Fujairah.

În etapa a 3-a formația lui Reghecampf va întâlni Al Dhafra, pe teren propriu, la 29 septembrie. Al Wahda este pe primul loc în Emirate, cu 6 puncte, fiind singura echipă cu maximum de puncte. Poate fi egalată doar de Al Ahli Dubai.