EXCLUSIV Cât de gravă e accidentarea lui Steliano Filip: ar putea rata următorul meci

Articol de Eduard Apostol  —  Monday, 25 September 2017

Steliano Filip vrea să uite cât mai repede derby-ul de duminică seara, pierdut de Dinamo cu 0-1.

Fundașul l-a scăpat din marcaj pe Momcilovici la unicul gol al partidei, a fost hăituit în prima repriză de către Dennis Man, iar în repriza doua s-a accidentat și nu a mai putut duce meciul la bun sfârșit.

Rămas și fără banderola de căpitan, Filip s-a accidentat în minutul 66, iar Miriuță s-a văzut nevoită să-l înlocuiască, introducându-l în teren pe tânărul Ion Gheorghe.

Conform primelor informații, Steliano Filip suferă de tendinită. Deși accidentarea nu e una gravă, acesta ar putea fi menajat în următorul meci al lui Dinamo, restanța cu Concordia Chiajna de miercuri, de la ora 16:30.