Stranieri

VIDEO Reghecampf a câștigat dramatic meciul cu Al Dhafra! Echipa românului e lider în Emirate

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 29 septembrie 2017

Al Wahda, echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf, are maximum de puncte din trei meciuri în Emiratele Arabe Unite, după ce a câștigat și partida de azi, scor 3-1 cu Al Dhafra.

Hermach (Al Dharfa) a deschis scorul în minutul 13 și trupa antrenorului român s-a văzut condusă la pauză. Butti (Al Dhafra), a fost eliminat în minutul 57, iar Dzsudzsak (Al Wahda) a ratat un penalty, însă Batna (Al Wahda) a fost pe fază și a înscris.

Prelungirile partidei au fost de-a dreptul incredibile! În minutul 3 suplimentar Batna a adus-o pe Al Wahda în avantaj, iar două minute mai târziu Dzsudzsak a stabilit scorul final.