VIDEO Autogol caraghios în partida CSM Poli Iași - CSU Craiova 1-2

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 14 octombrie 2017

CSU Craiova s-a impus pe terenul lui CSM Poli Iași, scor 2-1, însă a fost la un pas să rateze victoria după un autogol caraghios al portughezului Tiago Ferreira (24 de ani).

În minutul 67, când CSU conducea cu 1-0, Tiago a respins defectuos o minge în proprie poartă. Stoperul a încercat să respingă o centrare a ieșenilor, dar a deviat mingea cu pieptul în proprie poartă, nelăsându-i nicio șansă propriului goalkeeper, Calancea. (VIDEO)

În cele din urmă, CSU s-a impus cu 2-1, oltenii fiind salvați de golul lui Băluță din minutul 76 (Vezi video cu cele mai importante faze ale partidei)

CSM Poli Iași a beneficiat de cel de-al patrulea autogol din actualul sezon, după cele din meciurile cu Concordia Chiajna, 1-0, Juventus București, 2-2, și FC Voluntari, 2-1.

Citește aici cronica meciului CSM Poli Iași - CSU Craiova 1-2