Liga Campionilor

Două greșeli mari de arbitraj în Real Madrid - Tottenham: penalty clar refuzat englezilor, ofsaid la primul gol

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 17 octombrie 2017

Partida dintre Real Madrid și Tottenham, din grupele Ligii Campionilor, a avut parte de două greșeli uriașe de arbitraj în prima repriză.

Mai exact, în minutul 22, la 0-0, Tottenham trebuia să primească penalty în urma unui duel între Llorente și Casemiro, atacantul englezilor fiind secerat clar de Casemiro.

Tottenham a deschis scorul șase minte mai târziu, în urma autogolului lui Varane, însă reluările TV au arătat că Harry Kane, atacantul lui Tottenham, cel care l-a incomodat pe fundașul lui Real, se afla în ofsaid la momentul pasei lui Aurier.

VIDEO

În schimb, centralul a acordat corect penalty-ul din care Real a egalat, prin Ronaldo, înainte de pauză.