Europa League

Schimbarea de nota 9 făcută de Dică în meciul cu Beer Sheva! Ce calificative au primit jucătorii roș-albaștrilor + Cifrele meciului

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 20 octombrie 2017

FCSB a câștigat al treilea meci consecutiv în grupele Europa League, 2-1 în deplasarea de la Hapoel Beer Sheva, și sunt cu un pas în primăvara europeană.

Cel mai bun jucător de pe teren a fost de departe Harlem Gnohere, care a intrat în minutul 69, iar 21 de secunde mai târziu a marcat primul gol al meciului. Tot el a făcut 2-0 cinci minute mai târziu.

Atacantul francez intrat în locul lui Florin Tănase a primit din partea Gazetei Sporturilor nota 9. Următorii doi jucători din punct de vedere al notelor sunt portarul Florin Niță și Constantin Budescu, fiecare cu nota 8.