Liga 2

FOTO Momente surprinzătoare la Sibiu! Ce s-a întâmplat când arbitrul a fluierat startul partidei Hermannstadt - Dacia Unirea Brăila

Captura TV Digi Sport

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 22 octombrie 2017

Dacia Unirea Brăila are mari probleme financiare, iar din acest motiv jucătorii au protestat la meciul de azi cu Hermannstadt.

Arbitrul a fluierat startul meciului la 11:30, ora la care era programată partida, însă jucătorii brăileni au rămas nemișcați în propria jumătate timp de un minut. Aceștia au stat așezați pe două linii, în fața careului mare.

Fotbaliștii sunt nemulțumiți de faptul că autoritățile locale au promis că vor investi la echipă, însă nu s-a schimbat nimic.

Gazdele au respectat protestul oaspeților și au jucat mingea în propria jumătate, neavând nicio intenție de a ataca poarta adversă în acel minut.

După o discuție cu arbitrul, căpitanul oaspeților, Sorin Frunză, a anunțat că meciul poate începe.