Stranieri

VIDEO Demonstrație de forță a lui Keșeru » Hatrick în ultimul meci din Bulgaria

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 23 octombrie 2017

Claudiu Keșeru, atacantul celor de la Ludogoreț, a înscris astăzi un hatrick în victoria obținută de echipa sa în campionatul Bulgariei, 4-0 cu Etar Veliko Tarnovo.

Internaționalul român a deschis scorul în minutul 24, marcând cu capul din opt metri în urma unei faxe fixe.

Românul a majorat avantajul lui Ludogoreț în minutul 59, finalizând cu piciorul din interiorul careului în urma unui corner.

Vura a marcat golul trei în minutul 66, iar Keșeru a închis tabela în minutul 85, după o respingere greșită a goalkeeper-ului advers.

VIDEO cu hatrick-ul românului

Grație celor trei goluri, Keșeru a atins cota șapte în actualul sezon din Bulgaria.

Cosmin Moți, celălalt român de la echipa bulgară, a fost integralist.

Ludogoreț e lider în Bulgaria, cu 33 de puncte, cu cinci mai multe decât urmăritoarea ȚSKA Sofia.