Stranieri

VIDEO Victorie dramatică pentru Șumudică în Cupa Turciei » Kayseri s-a calificat la ultima fază!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 26 octombrie 2017

Kayserispor, formația antrenată de Marius Șumudică, s-a calificat azi în șaisprezecimile Cupei Turciei, în urma victoriei obținute pe terenul lui Yesil Bursa (Liga a 4-a), scor 2-1.

Tehnicianul român a menajat mai mulți jucători, printre care și titularii tradiționali Silviu Lung Jr. și Săpunaru.

Kayserispor a deschis scorul în minutul 44, prin Asamoah Gyan. Yeli Bursa a restabilit egalitatea prin Turhan, în minutul 63, echipa lui Șumudică reușind să dea lovitura în minutul 90+4, prin Turuc.

Echipa de start a lui Kayseri: Karakus - T. Lopes, Gulen, Kana-Biyik (46. Kucher), Kas - Mujangi, Espinoza, Boldrin (56. Turuc), Vural - Stojiljkovici (69.Badji), Gyan