Tenis

VIDEO Punctul anului în tenis? Lovitură uluitoare reușită în timpul Mastersului de la Paris!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 01 noiembrie 2017

Argentinianul Diego Schwartzman și americanul John Isner au oferit azi un meci deosebit în turul II al Mastersului de la Paris, duel câștigat în cele din urmă de Isner, scor 7-6, 6-7, 6-3.

În setul secund, la scorul de 6-5 pentru Schwartzman, argentinianul a lăsat pe toată lumea cu gura căscată după ce a reușit o lovitură incredibilă. Acesta a contracarat un atac la fileu al lui Isner printr-o lovitură pe la spate de toată frumusețea.

Superlovitura argentinianului a fost ovaționată la scenă deschisă de publicul parizian.

Schwartzman și-a adjudecat setul secund la tie-break, dar Isner a câștigat partida după ce s-a impus în decisiv cu 6-3.