Europa League

FCSB - HAPOEL BEER SHEVA 1-1 // VIDEO+FOTO Fază scandaloasă în repriza a doua! Steliștii trebuiau să primească penalty, după ce un jucător a făcut henț pe linia porții

+4 Foto
Captură TV Telekom Sport

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Thursday, 02 November 2017

În minutul 54 al meciului FCSB - Hapoel Beer Sheva, terminat 1-1, din grupele Europa League, a avut loc o fază extrem de tensionată.

Teixeira a avut o acțiune excelentă pe partea stângă, i-a pasat lui Coman, care a prelungit excelent către Budescu. Stelistul a trecut de portarul Goresh și a șutat de la 11 metri, dar mingea a fost scoasă cu mâna de pe linia porții de fundașul Elo.

Arbitrul Halis Özkahya a lăsat jocul să continue, în ciuda protestelor stelistului.

Jucătorul lui Beer Sheva a stat câteva minute întins pe gazon, acuzând că mingea l-a lovit în față. Acesta a primit îngrijiri medicale și a fost scos în afara terenului, ulterior revenind în joc.