Rugby

Încă un derby, același deznodământ » Steaua a învins-o pe Dinamo la rugby pentru a doua oară în decurs de o săptămână

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 04 noiembrie 2017

Steaua a obținut azi a doua victorie la rugby în fața marii rivale Dinamo în decurs de doar o săptămână.

Steliștii s-au impus în fața "buldogilor" cu 36-20, într-un meci disputat în Complexul Ghencea, contând pentru Cupa României.

Dinamoviștii au început mai bine, au condus cu 10-7, însă roș-albaștrii au preluat conducerea din acel moment. Steaua a intrat în avantaj la pauză, 17-10.

Dinamo a încercat din răsputeri să întoarcă scorul în repriza secundă, dar steliștii au reușit să securizeze victoria, impunându-se în final cu 36-20.

Săptămâna trecută, cele două mari rivale se întâlniseră și în campionat, pe stadionul "Florea Dumitrache". Roș-albaștrii au câștigat atunci cu 17-9.