Liga 4

Incidente în Liga 4-a: fanii steliști s-au bătut cu jandarmii și au fost evacuați » Totul a plecat de la o încăierare cu ultrașii dinamoviști

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 04 noiembrie 2017

Steaua a remizat azi cu AFC Asalt (1-1), într-o partidă care nu a fost lipsită de incidente. Fanii Stelei s-au războit minute în șir cu jandarmii, care nu i-au lăsat în primă fază să asiste la meci.

De unde a plecat totul? În această după-amiază, în cadrul aceluiași complex din Ghencea, a avut loc derby-ul dintre Steaua și Dinamo de la rugby, unde ultrașii celor două tabere s-au ciocnit.

Ulterior, Jandarmeria nu le-a mai permis steliștilor să pătrundă pe Terenul 5 pentru a asista la partida cu Asalt. Reprezentanții legii au folosit chiar gaze lacrimogene pentru a-i potoli pe fanii Stelei, anunță TV Telekom Sport.

În cele din urmă, fanii roș-albaștri au reușit să revină în tribune, de unde au urmărit repriza secundă.