VIDEO + FOTO Gest șocant în Gaz Metan - Dinamo » Fostul jucător de la FCSB a făcut un penalty inexplicabil: "N-am văzut așa ceva în toată cariera"

+5 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 04 noiembrie 2017

În minutul 26 al meciului Gaz Metan - Dinamo, la 1-0 pentru echipa alb-roșie, a avut loc o fază incredibilă.

După un corner al lui Dinamo, atacantul Bojan Golubovici, 34 de ani, a făcut un penalty inexplicabil. Vârful sârb de 1,87 metri înălțime, care a jucat în trecut la FCSB, a sărit cu mâna în aer, mult deasupra capului, nejenat de vreun adversar, și a lovit mingea, șocând asistența.

Vezi aici VIDEO cu faza

Arbitrul Istvan Kovacs a dictat imediat penalty, iar Anton a marcat fără emoții, majorând scorul la 2-0.

Foștii fotbaliști Ianis Zicu și Narcis Răducan s-au arătat uimiți de gestul lui Golubovici. "N-am văzut niciodată așa ceva! Este inexplicabil. Așteptăm să-l vedem la declarații", au spus cei doi la pauza meciului, în studioul TV Digi Sport. Vezi AICI desfășurarea meciului

2.95era cota oferită de casele de pariuri pentru cel puțin un penalty acordat în Gaz Metan - Dinamo