VIDEO CFR Cluj a învins Poli Iași, scor 1-0, într-un meci cu scandal! Ardelenii țin aproape de FCSB

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 05 noiembrie 2017

CFR Cluj a câștigat meciul de pe teren propriu cu Poli Iași, scor 1-0, din etapa a 17-a. Partida n-a fost lipsită de incidente.

Ardelenii au preluat inițiativa încă din startul jocului, dar șuturile lui Deac și Camora au trecut puțin pe lângă poartă.

Unicul gol al partidei a fost marcat în minutul 62 de Ciprian Deac, moment în care banca tehnică a moldovenilor a explodat.

Flavius Stoican a cerut un fault la faza premergătoare golului și a fost trimis în tribune. Staff-ul ieșenilor a protestat apoi împotriva arbitrajului într-un mod inedit: a îmbrăcat tricouri pe care scria: "Vrem arbitraje corecte". Vezi AICI detalii!

În prelungirile partidei, Qaka a șutat de la distanță, dar Arlauskis a respins, iar la faza imediat următoare același portar a scos mingea lui Mihalache de sub bară.

CFR Cluj - Poli Iași 1-0
A marcat: C. Deac 62
TEXT / VIDEO

CFR Cluj: Arlauskis - Manea, Vinicius, Boli, Camora - Culio, Hoban - Deac, Nistor, Păun - Omrani
Rezerve: Vâtcă, Mureşan, Rus, Dokovic, Rija, Hamed, Balde

CSM Poli Iaşi: Kelava - Mihalache, Bădic, Frăsinescu, Tiago Monteiro - Cioinac, Qaka - Platini, Cristea, Panţâru - P. Mendes
Rezerve: Koselev, Jagodinskis, Cisse, Ştefănescu, Spătaru, Chelaru

Acesta a fost meciul 200 pentru Hoban în Liga 1.