Liga 4

CSA Steaua a avut emoţii uriaşe cu echipa pe care Academia Rapid a bătut-o cu 13-0 » Giuleştenii au trecut şi ei mai departe, după ce au fost conduşi

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 07 noiembrie 2017

CSA Steaua a câştigat cu emoţii mari meciul de pe teren propriu cu CS Progresul 2005 din Cupa României (faza pe Bucureşti), scor 1-1 (4-3 după loviturile de departajare).

Golul roş-albaştrilor a fost marcat de Mihai Lolescu, în minutul 43. Trebuie specificat că Steaua a jucat în mare parte cu rezervele această partidă. De partea cealaltă a marcat Cernat, după 33 de minute de joc.

CS Progresul 2005 e aceeaşi echipă pe care Steaua a învins-o în campionat cu 15-0. În plus, şi Academia Rapid a trecut de Progresul, scor 13-0, în prima etapă.

Şi Academia Rapid a câştigat meciul de astăzi din Cupa României (faza pe Bucureşti), scor 3-1 cu Romprim, după ce giuleştenii au fost conduşi.