Liga 4

FOTO + VIDEO FC U Craiova, de neoprit în Liga 4-a Dolj » Alb-albaștrii s-au impus în meciul cu principala urmăritoare și s-au distanțat la 11 puncte de locul doi

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 11 noiembrie 2017

FC U Craiova, echipa finanțată de Adrian Mititelu, rămâne fără înfrângere în actuala stagiune din Liga 4-a Dolj.

Alb-albaștrii s-au impus astăzi pe terenul Dunării Calafat, scor 3-1. Pentru FC U Craiova au marca Raicea și Bălan, autor al unei "duble".

FC U Craiova a făcut o primă repriză mai slabă, văzându-se condusă la pauză cu 0-1. Totuși, echipa lui Mititelu a revenit superb în repriza secundă, reușind să înscrie de trei ori și să-și consolideze statutul de mare favorită la promovare.

Grație victoriei, oltenii au acumulat 42 de puncte și au acum nu mai puțin de 11 puncte avans față de urmăritoarea Dunărea Calafat.

La Calafat, echipa alb-albastră a fost încurajată de peste 250 de fani, aceștia susținându-și exemplar echipa favorită pe toată durata meciului.