VIDEO Cadou pentru Olguța Vasilescu! Victorie clară pentru CS U Craiova la primul meci oficial pe "Oblemenco", 3-1 cu Juventus

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 18 November 2017

CS U Craiova a câștigat meciul de pe teren propriu cu Juventus București, scor 3-1. Oltenii reușesc astfel să profite de pasul greșit al FCSB-ului, care a pierdut cu Poli Iași, scor 0-1.

Mitriță a marcat primul gol de pe noul stadion în minutul 39, când a fost servit de Mihai Roman. Aceiași jucători au rezolvat și golul cu numărul 2, marcat în minutul 45+2.

Gustavo (63) a făcut 3-0 pentru CS U Craiova, iar pentru Juventus București a înscris Cătălin Țâră.

CS U Craiova rămâne pe locul 3, cu 36 de puncte, în timp ce Juventus e ultima, cu doar 9 puncte.

Olguța Vasilescu a împlinit azi 43 de ani. Ex-primarul Craiovei, acum Ministrul Muncii, este una dintre figurile importante care au susținut proiectul CSU încă de la înființare.

CS U CRAIOVA - JUVENTUS BUCUREȘTI 3-1