Stranieri

VIDEO Meci horror pentru Tătărușanu! Românul a gafat grav în eșecul categoric al lui Nantes cu PSG, 1-4

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 18 noiembrie 2017

Cu Ciprian Tătărușanu într-o zi foarte proastă, Nantes a pierdut pe Parc des Princes cu PSG, scor 1-4. Nantes a rezistat mai bine de jumătate de oră, primul gol venind abia în minutul 38, după o torpilă a lui Cavani.

VEZI VIDEO

S-a făcut 2-0 în minutul 42, când Tătărușanu a fost păcălit de o centrare a lui Angel Di Maria, care a atins gazonul și a intrat în plasă. Oaspeții au redus din diferență în minutul 60, prin Nakoulma, însă PSG a mai marcat de două ori.

Pastore (65) a șutat puternic din unghi, iar portarul român a resping greșit mingea, care a aterizat apoi în plasă. Cavani a stabilit scorul final (79), după o bâlbâială în defensiva lui Nantes, la care s-a adăugat și o ieșire hazardată a lui Tătărușanu.

PSG a adunat 35 de puncte după acest meci și e lider în Ligue 1. Nantes e pe 5, cu 23 de puncte. Înaintea acestui meci, formația lui Tătărușanu avea doar 9 goluri primite.