Un fost antrenor dinamovist, după ce a asistat la eșecul lui CFR: "E cel mai slab lot din istoria lui Dinamo!"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 19 noiembrie 2017

Ioan Andone este de părere că Dinamo are cel mai slab lot din istorie, după ce "câinii" au pierdut pe teren propriu în fața lui CFR Cluj, scor 0-2, și au rămas la patru puncte de Astra, prima echipă clasată pe loc de play-off.

"Sunt mai multe probleme care și-au pus amprenta asupra jocului. Prima repriză a meciului cu CFR a fost echilibrată, prima ocazie a reprizei secunde a fost a lui Dinamo, apoi a fost o singură echipă pe teren, CFR Cluj.

Dinamo nu are rezerve, nu are soluții, are probabil unul dintre cele mai slabe loturi din istorie. E foarte greu să se califice în play-off. Trebuie să înceapă o reconstrucție cu jucători români. Altfel nu se poate", a spus Ioan Andone la plecarea de la stadion, la TV Digi Sport.

Dinamo are o singură victorie în ultimele patru meciuri disputate în Liga 1, obținută etapa trecută, în deplasare cu Gaz Metan Mediaș, scor 3-0.