Stranieri

VIDEO Dezastru pentru echipa românilor din Turcia: înfrângere clară pe teren propriu, iar retrogradarea începe să provoace fiori

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 20 noiembrie 2017

Karabukspor, formația la care evoluează nu mai puțin de cinci români, a suferit o nouă înfrângere în campionatul Turciei, fiind învinsă pe teren propriu de Kasimpașa, scor 0-2.

Etoundi, în minutul 58, și Edouk, în minutul 72, au marcat golurile victoriei echipei oaspete, la care evoluează și fostul jucător al Astrei Syam Ben Yousseff.

VIDEO cu golurile partidei

Pentru Karbukspor, Paul Papp, Valerică Găman și Gabi Torje au fost integraliști, în timp ce Cristi Tănase a fost înlocuit în minutul 79, schimbat chiar cu Gicu Grozav.

După 12 etape, Karabukspor se află pe locul 17, cu doar 8 puncte, și va lupta, mai mult ca sigur, pentru evitarea retrogradării.