Europa League

VIDEO Un fost stelist și-a înscris în propria poartă în minutul 90+3 și și-a lăsat echipa cu un picior în afara Europei

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 23 noiembrie 2017

Olympique Marseille a scos un punct nesperat în inferioritate numerică pe terenul turcilor de la Konyaspor. Cele două au remizat, 1-1, iar OM a rămas pe locul 2, cu 7 puncte, cu două peste formația lui Moke.

VIDEO AICI!

Fostul stelist Moke a fost personajul negativ din acest meci pentru formația gazdă. Konyaspor deschisese scorul în minutul 82, prin Skubici, însă mijlocașul congolez a intrat în prim plan în minutul 90+3.

A avut o intervenție nefericită și a înscris în propria poartă. A trimis astfel un punct formației oaspete, care din minutul 80 juca în 10 oameni.

Echipa lui rămâne astfel la 2 puncte în spatele locului 2 ocupat de franzezi în Grupa I, și mai poate spera la calificare doar dacă învinge în deplasarea la Guimaraes, iar OM se încurcă acasă cu liderul Salzburg.