Stranieri

VIDEO One man show! Vlad Dragomir a marcat două goluri în meciul dintre Arsenal și West Ham

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 24 noiembrie 2017

Arsenal U23 s-a impus în fața echipei similare a celor de la West Ham, scor 3-0. Vlad Dragomir, mijlocașul român de 18 ani, a marcat 2 goluri.

Dragomir a deschis scorul în minutul 5, printr-o lovitură de cap bine plasată. Tot el a dublat avantajul "tunarilor", în minutul 34, după o incursiune prin centrul defensivei rivalilor londonezi. Nketiah a închis tabela în minutul 84, după ce ratase și un penalty în prima repriză.

Dragomir, purtătorul numărului 7, a ajuns la 4 goluri marcate în primele 11 etape din acest sezon.

It's only taken five minutes for #AFCU23 to open the scoring...

Vlad Dragomir heads past Nathan Trott to give us the lead pic.twitter.com/qZwwDu4a1y

— Arsenal FC (@Arsenal) November 24, 2017

He's done it again

Dragomir doubles our lead against @WestHamUtd with this effort pic.twitter.com/w7BYyDKUOp

Arsenal a urcat pe poziția a 4-a în Premier League 2, la 5 puncte în spatele liderului Liverpool. Următoarea partidă va fi împotriva lui Manchester City, pe 10 decembrie.