Cupa Romaniei

VIDEO+FOTO Steaua, victorie în ultimul meci al anului, în Cupa României

+8 Foto

Articol de Alin Grigore  —  miercuri, 29 noiembrie 2017

Steaua a câștigat ultimul meci din acest an, în Cupa României, scor 2-0 în fața grupării FC Asalt. Arbitrul întâlnirii a fost Alexandru Tudor, iar la meciul au asistat în jur de 200 de fani.

Predescu a deschis scorul din penalty pentru roș-albaștri, cu aproximativ 10 minute înainte de pauză, iar Zamfirescu a punctat pentru 2-0 în partea secundă, cu un șut direct din lovitură liberă.

Meciul dintre Steaua și FC Asalt contează pentru preliminariile ediției următoare din Cupa României. FC Asalt a încheiat anul pe locul 5 în Liga 4.

Pentru echipa antrenată de Ion Ion urmează două meciuri amicale în această lună. Pe 2 decembrie, Steaua va întâlni pe CSO Bragadiru, liderul uneia dintre seriile de Liga a IV-a județeană Ilfov.

Cel de-al doilea amical va avea loc pe 9 decembrie, când Steaua va întâlni Viitorul Domnești, formație care activează la nivelul Ligii a III-a.

FINAL » Steaua - FC Asalt 2-0
Au marcat: Predescu '36 (pen.), Zamfirescu '49
*meciul a început la ora 13:00

Echipa de start Steaua: Chiș - Zamfirescu, Pădureț, Sitaru, Grigore, Constantinescu, Vîlcea, Olaru, Zeciu, Predescu, Mirea