Cupa Romaniei

Planurile lui Miriuță, date peste cap cu 15 minute înaintea meciului din Cupă cu U Cluj

Articol de Justin Gafiuc  —  miercuri, 29 noiembrie 2017

Miriuță ar fi dorit să înceapă partida câştigată după loviturile de departajare, scor 1-1 (1-3 la penalty-uri) , cu U Cluj din optimile Cupei cu Nica în linia defensivă. Planurile i-au căzut însă cu un sfert de ceas înaintea meciului, când fundașul a resimțit probleme medicale la încălzire și n-a mai putut intra.

În locul său, antrenorul lui Dinamo a mutat repede și l-a titularizat pe Romera pe ultima sută de metri.

Două schimbări în 20 de minute

Clujul a avut și ea mari probleme din punct de vedere al accidentărilor. După 17 minute, fără niciun fel de incident pe gazon, Onicaș a făcut semn la margine că vrea să fie schimbat și a mers direct la Ambulanță pentru un consult medical.

După numai trei minute, a căzut și Lemnaru. Atacantul s-a ciocnit cu Nedelcearu, a acuzat o lovitură puternică la coapsă și a trebuit să fie și el schimbat cu Lemac.