FOTO+VIDEO Rezultat surprinzător pe Camp Nou, în meciul dintre Barcelona și Celta Vigo

+8 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 02 decembrie 2017

Barcelona a remizat pe teren propriu, scor 2-2 cu Celta Vigo, în runda cu numărul 14 din campionatul Spaniei.

Celta Vigo a deschis scorul după 20 de minute, însă catalanii au retabilit rapid egalitatea, prin Messi. La scorul de 1-1, gazdele au avut un gol anulat eronat pe motiv de ofsaid, când Luis Suarez a trimis mingea în poartă după o pasă excelentă a lui Messi.

Chiar și așa, Suarez i-a adus în cele din urmă în avantaj pe catalani prin reușita din minutul 62, înainte ca Mario Gomez să stabilească scorul final, 2-2, și să aducă un punct nesperat formației sale.

Catalanii rămân neînvinși în competiția internă în acest sezon și sunt lideri în La Liga, cu un avans de cinci puncte față de Valencia, ocupanta locului secund. Marea rivală Real Madrid este abia pe locul 4, la nouă puncte în spatele Barcei.

liveTEXT Barcelona - Celta Vigo 2-2 (VIDEO)
Au marcat: Messi '22, L.Suarez '62 / Aspas '20, Gomez '70

Echipele de start:

Barcelona: Ter Stegen - Sergi Roberto, Pique, Umtiti, Alba - Rakitici, Busquets, Paulinho, Iniesta - Messi, L. Suarez
Rezerve: Cillessen - Digne, Gomes, Paco, D. Suarez, Vermaelen, Al. Vidal
Antrenor: E. Valverde

Celta Vigo: Blanco - Fontas, Gomez Sola, Mallo - Wass, Lobotka, Sanches, Mendez, Sisto - Aspas, Gomez Gonzalez
Rezerve: Alvarez - Cabral, Guidetti, Hernandez, Mor, Radoja, Roncaglia
Antrenor: J.C. Unzue