VIDEO+FOTO Victorie surprinzătoare! Chiajna o învinge categoric pe FC Botoșani, 3-0, și se depărtează de zona roșie

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 02 decembrie 2017

Concordia Chiajna a învins pe teren propriu pe FC Botoșani, scor 3-0, într-un meci din etapa a 20-a din Liga 1.

Ilfovenii au avut primul atac periculos după 13 minute de joc, dar șutul lui Bumba a fost respins cu dificultate de Cobrea.

Primul gol a venit cu 6 minute înainte de finalul primei reprize, când Bawab a finalizat o acțiune personală. După pauză, Marian Cristescu și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor cu o finalizare elegantă din careu.

Abia intrat pe teren, Cristi Bud a stabilit scorul final cu 3 minute înainte de final.

CHIAJNA - FC BOTOȘANI 3-0
Au marcat: Bawab 39, Cristescu 49, Bud 87
Vezi meciul liveTEXT / Vezi VIDEO cu golurile partidei!

Echipele de start:

Chiajna: Bălgrădean - Grădinaru, Marc, Albu, Bucurică - Bucșa - Bawab, Deaconu, Cristescu, Bumba - Pena
Rezerve: Caparco, Babic, Bărboianu, Bud, Marin, V. Gheorghe, Dobrosavlevici

FC Botoșani: Cobrea - Chitoșcă, Miron, Burcă, Mușat - Bordeianu, Tincu - Serediuc, Moruțan, Buș - Popa
Rezerve: Pap, Rodriguez, Plămadă, Târșa, Ciaccheri, Oaida