Mesajul prin care Mangia i-a resuscitat pe olteni după pauză

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 02 decembrie 2017

Devis Mangia, antrenorul lui CSU Craiova, a dezvăluit ce a vorbit cu elevii săi la pauza meciului câștigat cu Viitorul, scor 3-1. După primele 45 de minute, trupa lui Hagi conducea cu 1-0.

"În prima repriză am primit gol într-un moment când noi făceam un joc bun, dar după aceea am fost capabili să punem jocul pe poziții bune. În repriza a doua, după ce am avut un om în plus, jocul a luat o altă turnură. Am profitat de acest lucru.

Într-adevăr e dificil când primești gol pe finalul primei reprize, dar am stat bine din punct de vedere psihologic și am făcut mai puține erori tehnice în partea a doua. Le-am spus băieților la pauză să rămână calmi pentru că am făcut un joc bun în prima parte.

Încă nu suntem calificați în play-off. Noi trebuie să ne gândim la următorul meci acum și să jucăm bine", a declarat Mangia la Look TV.

"Mister ne-a spus la pauză că trebuie să întoarcem meciul cât mai repede, să facem asta în primele 15 minute" Alexandru Mitriță, CSU Craiova