Europa League

FOTO + VIDEO Keșeru, eliminat direct după o intrare agresivă + Moți, la un pas de bătaie. Ludogoreț s-a calificat mai departe după egalul de la Hoffenheim

+4 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Thursday, 07 December 2017

Claudiu Keșeru, atacantul lui Ludogoreț, e departe de forma arătată în ultimele sezoane, fapt probat și în această seară.

Atacantul român a fost rezervă în partida pe care Ludogoreț a disputat-o pe terenul lui Hoffenheim, 1-1, fiind introdus pe teren imediat după pauză.

Keșeru a avut o evoluție modestă, iar în minutul 83 a văzut roșu direct după o intrare agresivă la Bicakcici, pe care l-a lovit tare din spate.

VIDEO cu intrarea agresivă a românului + golurile partidei

Același Bicakcici a fost la un pas de bătaie cu Cosmin Moți, celălalt român de la Ludogoreț, cei doi fiind calmați cu greu de coechipieri.

Ludogoreț a terminat Grupa C pe locul 2, cu 9 puncte, și va juca în șaisprezecimile de finală ale competiției.