Panduru îl critică pe Mangia: "A fost cel mai slab meci al Craiovei"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 10 decembrie 2017

Basarab Panduru a criticat-o pe CSU Craiova pentru remiza, 0-0, de pe terenul lui Gaz Metan Mediaș și spune că Alexandru Mitriță n-ar fi trebuit să execute penalty-ul din primul minut al prelungirilor.

"A fost cel mai slab meci de când Mangia a preluat echipa. Nu mă așteptam să o văd pe Craiova în acest hal. Penalty-ul lui Mitriță mă pune pe gânduri. Antrenorul trebuie să intervină, dacă Mitriță e primul pe listă.

Trebuie să trimită să bată penalty un jucător care e în formă în timpul meciului. N-a tras foarte rău Mitriță, pot spune că Pleșca a apărat acea lovitură", a declarat Basarab Panduru la TV Telekom Sport.

"Se întâmplă să ratezi penalty-uri. Trebuie să ridice capul din pământ" Cristian Bărbuț