VIDEO + FOTO Punctul de la 11 metri a dispărut în timpul unui meci din Bundesliga » Reacția arbitrului a cucerit internetul :)

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 10 December 2017

Koln nu a reușit nici astăzi să spargă gheața în Bundesliga, pierzând în fața lui Freiburg, scor 3-4, după ce în minutul 29 conducea cu 3-0. Faza meciului a fost însă momentul executării penalty-ului din minutul 15.

Punctul cu var care semnalizează locul de execuție al loviturilor de pedeapsă a dispărut din cauza furtunii de afară. Arbitrul a improvizat. A măsurat cei 11 metri cu pasul. Momentul de improvizație a stârnit amuzamentul celor prezenți în tribune, devenind intantaneu viral pe internet. :)

Koln este ultima în clasamentul din Bundesliga, cu doar 3 puncte acumulate în primele 15 etape.