Stranieri

VIDEO Încă o victorie importantă pentru Șumudică în Turcia » Kayserispor s-a calificat în "optimile" Cupei

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 14 decembrie 2017

Kayserispor a învins formația de liga a 3-a, Eyupspor, scor 2-0 (5-2 la general),  și s-a calificat în optimile de finală ale Cupei Turciei.

Marius Șumudică și-a menajat mai mulți jucători în partida de astăzi. Silviu Lung Jr. a fost doar pe banca de rezerve, în timp ce Cristian Săpunaru nu a făcut deplasarea la Instanbul. Ricardo Boldrin, fostul mijlocaș al Astrei Giurgiu și al celor de la FCSB, a fost titular, evoluând 45 de minute.

Partida a fost una echilibrată, ca și în meciul tur, când Kayserispor s-a impus cu 3-2. Golurile victoriei au venit în repriza secundă și au fost semnate de Denis Turuc în minutul 49 și Geoffrey Mujangi cu 16 minute înainte de final.

10 meciuri
consecutive fără înfrângere are Kayserispor în toate competițiile

Kayserispor joacă următorul meci în Superliga turcă duminică, de la ora 13:00. Partida nu este transmisă în România și poate fi urmărită în format liveTEXT cu video și foto pe GSP.ro.