FOTO Pierdere importantă pentru Dinamo după meciul de la Timișoara. Verdictul lui Miriuță: "Sper să-și revină până la primăvară"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday, 18 December 2017

Planurile tactice ale lui Miriuță au fost date peste cap complet în prima repriză a partidei de la Timișoara, 0-0, după ce l-a pierdut pe portughezul Nascimento.

În minutul 18, acesta a ieșit accidentat după o intrare agresivă a lui Bârnoi, Miriuță fiind nevoit să-l schimbe pe Nascimento cu Corbu.

Prezent în studioul TV Telekom Sport, Cristi Balaj, fost arbitru în Liga 1, a precizat că arbitrul Adrian Cojocaru ar fi trebuit să-l trimită la cabine pe Bîrnoi.

La finalul meciului, Miriuță s-a arătat îngrijorat de starea de sănătate a lui Nascimento, oferind un prim-verdict îngrijorător.

"Nascimeno nu e bine, șchioapătă, îl doare Sperăm să-și revină până în primăvară", a spus antrenorul dinamovist.