VIDEO Senzațional! Liverpool e back in business în Premier League! Victorie în ultimul minut cu Burnley

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 01 ianuarie 2018

Neamțul Jurgen Klopp a dus-o pe Liverpool în apropierea locului secund din Premier League, după o nouă victorie entuziasmantă în deplasare, de data aceasta cu Burnley, scor 2-1.

Liverpool a câștigat cu mult dramatism întâlnirea din deplasare, golul decisiv venind în al treilea minut de prelungiri, atunci când Ragnar Klavan a împins mingea în poartă din 5 metri. Scorul a fost deschis de Mane, în minutul 61, cu un șut excepțional din 14 metri, Burnley egalând prin Gudmundsson în minutul 87.

Liverpool a avut o ultimă săptămână excepțională, cu 3 victorii și un egal în 4 meciuri, iar echipa lui Klopp a egalat-o pe Manchester United în clasament, elevii lui Mourinho urmând să joace împotriva lui Everton în această seară.