VIDEO Golurile începutului de an! Două superexecuții au decis soarta meciului Tottenham - West Ham

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Friday, 05 January 2018

Tottenham și West Ham au terminat la egalitate, 1-1, într-un meci din etapa a 22-a din Premier League.

Partida dintre cele două formații londoneze a fostul unul echilibrat, ambele goluri venind pe finalul meciului. Scorul a fost deschis în minutul 70, de gazde. Mijlocașul spaniol Pedro Obiang a marcat cu o superexecuție, de la 30 de metri. Șutul său s-a dus direct în vinclu, iar Lloris nu a avut nicio șansă.

Son Heung-Min a stabilit scorul final în minutul 84, cu o reușită exlcentă. Son a șutat spectaculos de la 25 de metri, execuția sa fiind imparabilă.

Vezi aici VIDEO cu rezumatul meciului Tottenham - West Ham

După 22 de meciuri, Tottenham este pe 5, cu 41 de puncte, iar West Ham peste pe 15, cu 22 de puncte.