Stranieri

VIDEO Florin Andone, gol spectaculos pentru Deportivo în deplasarea cu Villarreal

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 07 January 2018

Deportivo la Coruna a scos un punct din deplasarea de pe El Madrigal cu Villarreal, scor 1-1. Golul oaspeților a fost marcat în minutul 84 de Florin Andone.

VIDEO AICI!

Atacantul român a fost integralist și a reușit să înscrie cu capul, din 6 metri, plasând excelent la colțul lung o centrare de pe partea stângă a lui Sidnei.

Villarreal deschisese scorul în prima repriză, prin Unal, care a fost servit de Bacca.

Aceasta este a 4-a remiză a lui Deportivo din acest sezon.

Echipa lui Florin Andone și a lui Pantilimon (doar rezervă azi) a reușit să iasă din zona retrogradării, acumulând 16 puncte, cu unul peste Alaves. Villarreal are 28 de puncte, e pe locul 6 și a ratat șansa de a trece peste Sevilla, care e pe 5.