Stranieri

VIDEO Răzvan Lucescu s-a calificat în "sferturile" Cupei Greciei » Perioadă extraordinară pentru PAOK

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Tuesday, 09 January 2018

PAOK Salonic, formația antrenată de Răzvan Lucescu, s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Greciei, câștigând manșa retur cu Trikala, scor 2-1, după ce în tur se impusese cu 5-1.

PAOK nu a avut probleme cu formația din liga secundă, Trikala, executând-o fără drept de apel, scor 7-2 la general. Partida de astăzi a fost una dominată categoric, raportul final al șuturilor pe spațiul porții, 12-1, fiind unul grăitor.

Cu mai mulți titulari menajați, printre care și fostul stelist Varela, PAOK a decis partida prin "dubla" lui Prijovici. Golul victoriei fiind marcat la ultima fază a jocului.

A fost a 8-a victorie consecutivă obținută de Răzvan Lucescu în toate competițile.

34 de punctea strâns PAOK în primele 16 etape din Grecia, ocupând poziția a 3-a, la un punct în spatele liderului Olympiakos