FCSB ar putea scăpa de cel mai bun jucător al lui Lazio, după ce acesta s-a accidentat

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 21 January 2018

Ciro Immobile, cel mai bun marcator din Italia, cu 20 de goluri în 19 jocuri, s-a accidentat în debutul meciului dintre Lazio și Chievo, scor 5-1.

Italianul a simțit o durere la piciorul drept după un șut spre poartă și a cerut schimbarea. N-a fost înlocuit în minutul 6, când și-a dorit, însă a părăsit terenul în cele din urmă în minutul 36.

Atacantul a fost înlocuit cu Felipe Anderson, iar italienii susțin jucătorul ar fi suferit o leziune la coapsa dreaptă.

Încă nu se știe dacă Immobile va putea juca în dubla cu FCSB din 16-imile Europa League din 15 și 22 februarie.

Și Caicedo, rezerva lui Immobile, e accidentat și nu se știe când va reveni pe gazon.