Stranieri

Florin Andone criticat de un membru al Generației de Aur: "Nu are simțul porții, al golului"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 21 January 2018

Florin Răducioiu l-a criticat pe Florin Andone pentru dubla ratarea din minutul 70 al partidei pierdute de Deportivo la Coruna pe terenul lui Real Madrid, scor 1-7.

Atacantul român a ratat în minutul 70, la scorul de 1-4, din 6 metri, singur cu poarta goală. Câteva secunde mai târziu, a scăpat din nou singur cu portarul, a șutat pe lângă el, mingea a fost respinsă de un fundaș, dar reluările TV au arătat că nu ar fi intrat în poartă!

"Nu vreau să-l critic, dar să ai două ocazii într-un minut și să nu dai un gol... Știu ce înseamnă să ratezi, dar nu e normal. Nu are acel simț al porții, al golului. La acea fază din minutul 70 trebuia să dea gol", a declarat Răducioiu la TV Telekom Sport.

Florin Răducioiu (47 de ani) a jucat în Primera pentru Espanyol Barcelona în perioadele 1994-1996 și 1997. De-a lungul carierei a evoluat pentru Dinamo, Bari, Verona, Brescia, Milan, West Ham, Stuttgart, Monaco și Creteil-Lusitanos.