VIDEO » Sepsi începe în forță! A câștigat pe final cu ACS Poli Timișoara, scor 1-0

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 02 februarie 2018

Sepsi Sfântu Gheorghe a învins-o pe ACS Poli Timișoara în etapa a 23-a din Liga 1, scor 1-0, după un gol reușit în ultimele minute.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Hadnagy, intrat pe teren în minutul 68 în locul lui Gorrin. Hadnagy a finalizat cu un șut superb de la distanță, după o deviere a lui Kuku.

După această victorie, Sepsi a urcat peste Gaz Metan și ocupă locul 12, cu 18 puncte. De partea cealaltă, bănățenii sunt pe poziția a 9-a, cu 26 de puncte.

SEPSI - POLI TIMIȘOARA 1-0
A marcat:
Hadnagy 87
TEXT / VIDEO

Echipele de start:

Sepsi: Rîmniceanu - Dalmau, Viera, Obsivac, Sato - Ghinga, Gorrin - Oliveira, Fulop, Hamed - Kuku
Rezerve: Niczuly, I. Ursu, Burlacu, Hadnagy, Chiriță, P. Petre, Dima
Antrenor: Eugen Neagoe

ACS Poli Timișoara: Curileac - Străuț, Khubutia, Melinte, Șeroni - Artean, Vașvari - Ciucur, Enescu, Bîrnoi - Drăghici
Rezerve: Straton, Bocșan, Neagu, Zaluschi, Doman, Popovici, Velcotă
Antrenor: Ionuț Popa

Arbitri: Călin Iulian (Ştefăneşti) - Danşa Ciprian Florin (Satu Mare), Neacşu George Florin (Câmpulung Muscel). Rezervă: Marcu Florin Mihai (Oradea)