Stranieri

El e unul dintre stranierii momentului ai României! Încă un gol marcat pentru Arsenal

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 20 februarie 2018

Vlad Dragomir continuă forma bună pe care o traversează în ultimele luni. A reușit un nou gol pentru echipa U23 a celor de la Arsenal.

Mijlocașul român a punctat golul de onoare al echipei sale în minutul 84, Leicester reușind să se impună pe teren propriu, scor 3-1. Gordon (9), Eppiah (22) și Barnes (60) au punctat pentru "vulpi".

Vlad Dragomir a punctat de 6 ori în acest sezon pentru Arsenal U23, care în meciul cu Leicester a folosit o echipă extrem de tânără, cu mulți jucători veniți de la U18.

Alex Pașcanu a intrat și el la Leicester U23 în minutul 90+1. Liverpool și Leicester conduc clasamentul, cu 33 de puncte, iar Arsenal ține aproape, având 32 de puncte.