Stranieri

Victorie categorică pentru PAOK » Răzvan Lucescu e la un pas de un trofeu important

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 28 februarie 2018

În ciuda incidentelor din weekend de la meciul de campionat cu Olympiakos, când partida s-a amânat, jucătorii lui PAOK au rămas concentrați și au învins-o categoric pe Panionios.

Elevii lui Răzvan Lucescu au câștigat cu 3-1 manșa tur a semifinalelor Cupei Greciei, chiar pe terenul celor de la Panionios.

Mauricio (24), Prijovici (34) și Bisewar (73) sunt cei care au marcat pentru PAOK. Panionios a marcat golul de onoare prin Korbos, în minutul 85. Meciul retur va avea loc pe 18 aprilie.

În cealaltă semifinală se întâlnesc AEL Larissa și AEK Athena, a doua echipă fiind cea care a scos-o pe Olympiakos din competiție în sferturile de finală.