Liga 4

FOTO + VIDEO Amical de top pentru Academia Rapid » Giuleștenii s-au duelat cu o echipă din Liga 1. Cât s-a terminat meciul

+6 Foto

Articol de Alin Grigore  —  sâmbătă, 03 martie 2018

Academia Rapid, echipa care țintește promovarea în Liga 3-a la finalul acestui sezon, a disputat în cursul zilei un amical de top cu FC Voluntari. "Giuleștenii" au pierdut partida cu 1-3.

Achim a deschis scorul pentru Voluntari în minutul 52, dar rapidiștii au egalat în minutul 66, prin Goge.

Echipa lui Claudiu Niculescu și-a arătat plusul de experiență pe final, când a mai înscris de două ori. Achim a făcut "dubla" în minutul 69, iar stelistul Pleașcă a marcat golul de 3-1 în minutul 90.

Amicalul a avut loc pe terenul II din complexul "Anghel Iordănescu", la meci asistând aproximativ 100 de suporteri rapidiști.

Echipa de start a Academiei Rapid: Ciuculescu, I. Voicu, Boian, Maftei, Stancu - Olariu, A. Grigore, Lădaru, Goge - Vlada, Pancu