VIDEO Juventus o bate pe Lazio la ultima fază pe Olimpico! » Fane Radu a vrut să sară la scandal

Articol de Theodor Jumătate  —  sâmbătă, 03 martie 2018

Nici Allegri nu mai spera să câștige pe Olimpico. Antrenorul campioanei nici nu știa cum să se bucure în al treilea minut de prelungire, când Dybala i-a strecurat mingea printre picioare lui Luiz Felipe și a șutat sub bară, deși Parolo aproape că l-a dărâmat în iarbă. 0-1, incredibil succes al lui Juventus pe terenul lui Lazio. La ultima fază!

VEZI AICI VIDEO

Ștefan Radu a fost integralist și s-a duelat nonstop cu piemontezii, a faultat și a fost lovit. La sfârșitul primei reprize, Lichtsteiner l-a atacat brutal, lipindu-i crampoanele pe genunchi.

Și fundașul biancocelest a vrut să sară la fostul său coleg. Radu a fost liniștit de coechipieri. Oricum, elvețianul primise "galben".

Ambele echipe au cerut un penalty. Prima a fost Juventus: Lucas Leiva a intrat în Dybala, care proteja mingea (6). A doua, Lazio: Benatia, bodycheck în careu asupra lui Leiva (63). Arbitrul Banti putea da 11 metri în ambele cazuri.